Nejlepší bezsáčkový vysavač

Zjistili jste, že doma máte alergika, kterému vadí prach, roztoči a bakterie, které se běžně v domácnostech nacházejí? Aby se mu lépe dýchalo a celkově mnohem lépe fungovalo, není potřeba, abyste desetkrát denně uklízeli a neustále prali a převlékali peřiny a polštáře, mnohem méně náročnou je totiž varianta koupě bezsáčkového vysavače, který vám s podobným úklidem hravě pomůže.

Specifikace

Typ vysavače
ruční 
podlahové 
klasické 
ruční 
podlahové 
ruční 
podlahové 
Hlučnost
80 dB
76 dB
77 dB
71 dB
83 dB
79 dB
80 dB
Délka přívodového kabelu
 
5 m
6 m
5 m
5 m
6.2 m
5 m
Příkon
 
800 W
800 W
800 W
1500 W
750 W
1400 W
Sací výkon
 
 
300 AW
200 AW
400 AW
 
250 AW
Filtr
ne 
HEPA 
mikrofiltr 
Mikrofiltr + HEPA 
HEPA H12 
žádný 
omyvatelný mikrofiltr 
Objem sáčku
0.5 
1.5 
2.2 
1.5 
1.5 
Provedení trubek
kovové 
kovové teleskopické 
kovová teleskopická 
bez trubek 
kovové teleskopické trubky 
kovové teleskopické 
plast 
Akční rádius
 
6.5 m
9 m
5.5 m
8 m
8.8 m
7.5 m
Vysávání
suché 
suché 
suché 
suché 
suché 
suché 
suché 
Turbokartáč
ne 
ne 
ano 
ne 
ano 
ne 
ne 
Indikátor plnosti sáčků
ne 
ne 
ano 
ne 
ano 
ne 
ne 
Indikátor zanesení filtru
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Soft Start
ne 
ne 
ne 
ne 
ano 
ne 
ano 
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 28 hlasy, průměrně 4.2 z 5

Bezsáčkový vysavač vás vyjde stejně, jako kvalitní klasický sáčkový tedy prachový vysavač, nemusíte se tak obávat, že by se jednalo o příliš velkou investici, která by vyžadovala rozbití prasátka. Samozřejmě je lepší koupit kvalitnější a pracovitější bezsáčkový vysavač, na který se budete moci spolehnout, a vašemu alergikovi potom v domácnosti bude mnohem lépe. Pokliďte ve svém domově efektivně a prakticky, aniž byste se příliš nadřeli, to vás zaručí bezsáčkové vysavače.

Tyčový nebo válcový?

Bezsáčkové vysavače můžete koupit jak v klasické válcovité podobě, kdy jediné odlišující od sáčkového modelu je poznámka na štítku, tak v tyčovém ručním provedení. To vybírejte podle toho, jak velký máte domov, jak často budete vysávat a také, co se vám vejde do komory, protože tyčové vysavače jsou obecně prostorově úspornější a navíc jezdí na dobíjecí baterii, nikoliv na elektrickou energii dodávanou šňůrou jako druhý typ. Základní odlišností bezsáčkového vysavače je ten, že pro své fungování nepotřebuje prachový pytlík. Nečistoty zde procházejí filtrem, který se u kvalitních modelů zanáší jen velice pomalu, a poté končí v nádobce na prach a nečistotu.

Výhodou oproti klasickému vysavači je, že nemusíte kupovat sáčky, hlídat jejich plnost ve vysavači a následně je vyměňovat. Navíc čím plnější bude prachový pytlík, tím rychleji bude klesat výkonnost vašeho vysavače. To se vám u bezsáčkového vysavače nestane. Tady je potřeba akorát hlídat filtr a čas od času ho vyměnit. Ještě se ale neradujte, že by tato varianta byla úspornější, protože výměna HEPA filtru vás vyjde zhruba stejně draho jako pravidelná údržba sáčkového vysavače. Kromě toho, nečistoty z nádoby ve vysavači musíte chodit po každém vysávání vysypávat, nejlépe do popelnice, protože doma byste udělali opět prachové tornádo, načež byste mohli luxovat znovu.

Nepodceňujte výběr bezsáčkového vysavače

Jelikož v cyklonové komoře, která se nachází ve vysavači, se zničí až 99,9% částeček prachu, je bezsáčkový vysavač velmi vhodný do domácnosti, kde jsou alergici. Vysávání je praktické a efektivní, záleží ovšem na modelu, přičemž se vyhýbejte levnějším vysavačům, které nezajistí takové výsledky. V případě, že potřebujete svůj domov uklidit dokonale, vsaďte na bezsáčkové vysavače s prověřenou kvalitou, které najdete pod záštitou velkých a známých firem, jako je například Electrolux, Sencor, Zelmer, LG, ETA, Vorwerk a další.

TOPlist
TOPlist