Nejlepší tyčový vysavač

Rychlé, efektivní, snadné, hravé. Také chcete, abyste své uklízení také mohli označit takovými přídavnými jmény? Potom zkuste nahradit klasický válcový vysavač s chobotem a šňůrou, který je horší než koule na noze, za praktický a užitečný tyčový vysavač. Jsou totiž nejen esteticky mnohem hezčí, ale ve vysávání podávají podobný, ne-li lepší výkon.

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ vysavače
tyčové 
tyčové 
tyčové 
tyčové 
tyčové 
tyčové 
tyčové 
Hlučnost
78 dB
79 dB
83 dB
80 dB
 
83 dB
 
Délka přívodového kabelu
 
 
 
 
 
 
 
Příkon
110 W
 
 
95 W
 
 
 
Sací výkon
 
 
 
 
 
 
 
Filtr
HEPA 
omyvatelný 
bezsáčkový 
bezsáčkový; cyklónový 
 
bezsáčkový 
 
Objem sáčku
0.5 
0.5 
0.6 
0.55 
 
0.6 
0.45 
Provedení trubek
kovové 
kovové 
kovové 
ergonomická pogumovaná rukojeť 
kovové 
kovové 
kovové 
Akční rádius
 
 
 
 
 
 
 
Vysávání
suché 
suché 
suché, mokré 
suché 
suché 
suché 
suché 
Turbokartáč
ano 
ne 
ne 
ne 
ne 
ano 
ne 
Indikátor plnosti sáčků
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Indikátor zanesení filtru
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Soft Start
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 25 hlasy, průměrně 4.5 z 5

Dalším plusem je, že nezabírají moc místa, dovedou totiž stát „na vlastních nohách“ či je po vysávání zaparkujete do stojanu, kde se dobijí a připraví na další uklízení. Některé kousky jsou navíc také vybaveny závěsnými háčky, takže si ho můžete dát na stěnu a ušetřit místo v komoře na zemi.

Tyčové vysavače jsou v drtivé většině bezdrátové a fungují na dobíjecí baterii.

Ačkoliv nejste tedy omezeni během vysávání prostorově, protože bez šňůry můžete jít klidně vysávat i chodník před svým domem, na druhou stranu budete moci uklízet jen zhruba půl hodiny. To je průměrná doba, jakou vydrží tyčové vysavače dělat svou práci. Pak si musí tak na dvě tři hodinky odpočinout. Ono ale takových třicet minut je někdy na uklízení víc než dost. Navíc, když postačí jedno přejetí špíny a ta zmizí v útrobách vašeho stoje. Žádné opakování, na jeden pohyb je hotovo.

Tyčový vysavač pro vás domů

Tyčové vysavače jsou „tyčové“ hned z několika úhlů pohledu. Nejenže jsou štíhlé jako tyčky, takže se s nimi snadno manipuluje a vysává, ale také jsou na dlouhé tyči, takže s nimi dosáhnete i do nejzazších koutů vašeho pokoje. Na druhou stranu si na ně ale nepřiděláte tak lehce nástavce, jako na jiné druhy vysavačů. Některé z modelů tyčových vysavačů ale mají turbokartáč a zvládají jak suché, tak mokré vysávání. Takže na jednu stranu, co si přít víc?

Menší plochy či například chlupy z vašeho domácího mazlíčka nebo rozsypanou mouku byste ale takovým tyčovým vysavačem vysávali zbytečně. Proto jsou některé modely doplněny malým ručním vysavačem, který lze vyndat a pracovat s ním samostatně. Není potřeba kupovat dva různé vysavače, když je můžete mít v jednom. Objemově na tom ale tyčové vysavače také nejsou zrovna světově. Zvládnou spořádat zhruba 0,5 litru nečistot a pak je musíte jít vyprázdnit. A to v případě, že se jedná o sáčkový typ tyčového vysavače, znamená vyměnit prachový pytlík, či pokud máte bezprachovou variantu, dojdete vysypat celý obsah nádoby na nečistoty a filtr, přes který vysávání funguje, měníte jen jednou za čas. Finančně vyjdou tyto dva typy tyčových vysavačů skoro stejně, bezpytlíkové vysavače jsou ale lepší v případě, že doma máte alergika.

Uklízejte prakticky

Dopřejte si čistý domov bez velké námahy – tyčové vysavače se postarají o vaše pohodlí. Navíc je najdete také u společností, které vysávání opravdu rozumí, jako je například Zelmer, Electrolux, Sencor, LG, apod. Vsaďte na tyčový vysavač s tradicí a mějte uklizeno vždy rychle a správně.

TOPlist
TOPlist