Vysavač na popel

Venku je deštivý den, vy ale sedíte v křesle u praskajícího ohně v krbu a čtete si knížku s horkou čokoládou na konferenčním stolku. Naprostá idylka je ovšem jenom dočasná, k jejímu zničení dojde ve chvíli, kdy bude potřeba vybrat z krbu nebo komína popel a poklidit ho.

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ vysavače
ruční 
průmyslové 
ruční 
ruční 
ruční 
ruční 
Hlučnost
 
 
 
 
 
 
Délka přívodového kabelu
 
8 m
 
 
 
 
Příkon
 
1800 W
 
 
 
700 W
Sací výkon
 
 
 
 
 
 
Filtr
 
 
 
 
 
 
Objem sáčku
 
30 
 
 
 
 
Provedení trubek
kovové 
hliníkové teleskopické 
kovové 
kovové 
kovové 
kovové 
Akční rádius
 
 
 
 
 
 
Vysávání
suché 
suché, mokré 
suché 
suché 
suché 
suché 
Turbokartáč
ano 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Indikátor plnosti sáčků
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Indikátor zanesení filtru
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Soft Start
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 30 hlasy, průměrně 4.3 z 5

Zapomeňte na rozvířený prach a popel v místnosti kvůli neobratnému uklízení se smetáčkem a lopatkou, nedělejte si z obývacího pokoje Pompeje a vsaďte raději na vysavač na popel, který vás z této šlamastyky snadno dostane. Vysavače na popel jsou robustnějšího charakteru a víc se toho do nich vejde, jejich nádoby jsou totiž až 20 litrové.

Určitě ani nemyslete na to, že byste popel z krbu vysávali klasickým vysavačem s tím, že si s tím nějak poradí. Na vymetání popela je potřeba profesionála, který je na takovou práci uzpůsobený – tedy vysavač na popel s velkou nádobou.

Vysavač na popel i do vaší dílny

Vysavače na popel najdete na trhu ve dvojím provedení. První variantou je takový, který se připojí na klasický vysavač, aniž byste museli kupovat další. Jednak je to úspornější varianta, jednak vyjde trochu levněji, protože v podstatě jenom kupujete „doplněk“ pro svůj normální vysavač. Ovšem může vám to ucpat filtry a sáček se mnohem rychleji naplní. Proto je lepší investovat do samostatného vysavače na popel, který se zapojuje do zásuvky. Ten lze využít nejen na popel z krbu, ale také z grilů, ohnišť, kotlů a kamen.

Navíc pojme také jiné hrubé nečistoty, které se mohou vyskytovat například v dílně. Spolkne tedy snadno i piliny, kusy omítky, hobliny,… S kvalitním vysavačem na popel můžete mít tedy čistý nejenom váš domov, ale také dílnu, garáž a v podstatě i chodník před vaším domem, když je to potřeba. Vysavače na popel mají velký výkon a nejčastěji vodou omyvatelný filtr. Snadno se tedy udržují v čistém stavu. Jedná se o kvalitního pomocníka do každé domácnosti.

TOPlist
TOPlist