Nejlepší ruční vysavač

Vidina těžkého, zavalitého a složitého klasického vysavače by bez debat dokázala od uklízení odradit každého. Musíte ho táhnout za sebou, neustále kontrolovat, jestli se o něco nezasekl a hlídat délku šňůry, která vás bude držet zkrátka jako psa na vodítku. Pokud už máte podobného stylu uklízení dost, pořiďte si ruční vysavač malý nebo velký a zajistěte svou domácnost proti špíně, prachu a dalším nečistotám.

S ručním vysavačem nemá nic z toho, ani v nejmenším, šanci. Navíc se s nimi snadněji manipuluje, spolupráce s ručním vysavačem je zkrátka jedna radost. Lépe se dohodnete, kterým směrem se chcete vydat, které kouty je ještě potřeba vysmýčit, jak dlouho budete muset vysávat nebo kolik péče do něho budete muset vložit.

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ vysavače
ruční 
ruční 
ruční 
ruční 
ruční 
ruční 
ruční 
Hlučnost
 
 
80 dB
89 dB
72 dB
 
 
Délka přívodového kabelu
 
 
 
 
 
 
 
Příkon
 
 
 
500 W
 
 
 
Sací výkon
 
 
 
 
 
 
 
Filtr
 
 
ne 
BEZSÁČKOVÝ 
omyvatelný 
 
BEZSÁČKOVÝ 
Objem sáčku
0.5 
0.5 
0.3 
0.5 
0.7 
0.5 
Provedení trubek
kovové 
kovové 
kovové 
kovové 
kovové 
kovové 
kovové 
Akční rádius
 
 
 
 
 
 
 
Vysávání
suché 
suché 
suché 
suché 
suché ,mokré 
suché 
suché ,mokré 
Turbokartáč
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Indikátor plnosti sáčků
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Indikátor zanesení filtru
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Soft Start
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 19 hlasy, průměrně 4.4 z 5

Ruční vysavače nejsou nijak drahé, ceny dobrých modelů jistě potěší i vaši peněženku, a kromě toho máte záruku kvalitních kousků od společností jako je Sencor, Zelmer, LG, Electrolux a dalších.

Ruční vysavač pro trpaslíky

Malé vysavače jsou objemově velké zhruba 0,5 litru a svou průměrnou šířkou 38 centimetrů padnou dobře do ruky každému. Jsou výhodné především, když potřebujete vysát jen něco malého, tedy například když rozsypete na podlahu čočku a místo abyste si hráli na Popelku, zavelíte do útoku ručnímu vysavači. Výhodou těchto vysavačů je, že jsou skladné a zároveň vždycky po ruce právě pro svou praktičnost. Využít je lze na suché i mokré vysávání a navíc za sebou nemusíte tahat dlouhou šňůru, protože jsou bezdrátové.

Ruční vysavače použijete také v rámci uklízení menších prostor a ploch, popřípadě když třeba váš mazlíček zaneřádil chlupy pohovku a vám za dveřmi stojí návštěva. Zbytečně se nezdržujte vytahováním velkého vysavače, ale pokliďte s malým ručním vysavačem. Dobře se s ním poklízejí také prostory v autě, takže ani váš plechový miláček nemusí chodit světem ve špinavém kabátě. Na výběr samozřejmě máte ze sáčkové i bezsáčkové varianty, takže záleží jen na vás, jestli chcete měnit prachové pytlíky nebo čistit filtr.

Ruční vysavač pro žirafy

Pokud máte v úmyslu si místo klasického vysavače pořídit ruční, kupte si určitě velký tyčový, se kterým uklidíte celou domácnost jedna dvě. Většina těchto vysokých ručních vysavačů je na dobíjení, takže s nimi lze přecházet volně z jedné místnosti do druhé, aniž byste brkali přes dlouhou šňůru nebo museli neustále hledat elektrickou zásuvku. Na druhou stranu ovšem nemůžete vysávat věčně a váš vysávací čas se smrskne zhruba na půl hodiny, což je doba, po kterou ruční vysavač průměrně vydrží nabitý. Potom je potřeba ho vrátit do nabíjecího stojanu, se kterým bude zabírat méně místa, než klasický válcový vysavač, který si rád uzurpuje většinu místa v komoře.

Ruční vysavače jsou ohebné jako akrobatky, lehce s nimi zajedete i do méně přístupných ploch a zajistíte si tak voňavý a čistý domov v každém koutu. Tyčový vysavač bez problémů komunikuje se všemi typy podlah, poradí si se suchým i mokrým vysáváním a v některých modelech najdete zabudovaný také turbokartáč.

Další vlastnosti

Pokud víte, že ve své domácnosti užijete obojího typu ručních vysavačů, na trhu existuje spousta kombinovaných modelů. Prodávají se ve formě velkých tyčových vysavačů, na kterém si hoví malý ruční vysavač, který v případě potřeba snadno odděláte a můžete pracovat jenom s ním. Další výhodou navíc je indikátor plnosti sáčku v případě, že si pořizujete variantu s prachovým pytlíkem. Ten sice budete muset vyměňovat častěji, než HEPA filtr v případě bezsáčkového ručního vysavače, na druhou stranu vás ale sáčky vyjdou levněji. Pokud doma máte alergika, je ale bezsáčkový vysavač lepší. U některých modelů najdete také elektronickou regulaci sacího výkonu, se kterou si nastavíte takové sání, jaké zrovna potřebujete.

TOPlist
TOPlist