Nejlepší průmyslový vysavač

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ vysavače
průmyslové 
průmyslové 
průmyslové 
průmyslové 
hrncové 
průmyslové 
průmyslové 
Hlučnost
71 dB
 
 
64 dB
78 dB
77 dB
78 dB
Délka přívodového kabelu
6 m
3 m
 
 
6 m
 
 
Příkon
1300 W
1400 W
1000 W
1500 W
1100 W
1200 W
2000 W
Sací výkon
260 AW
 
 
 
350 AW
 
 
Filtr
bezsáčkový 
 
 
FILTRAČNÍ PATRONA 
vodní filtrace 
sáčkový, bezsáčkový 
 
Objem sáčku
30 
35 
25 
25 
20 
75 
Provedení trubek
kov 
teleskopické 
kovové 
kovové 
Kovové trubky 
kovové 
kovové 
Akční rádius
8.5 m
 
 
 
9 m
 
 
Vysávání
suché, mokré 
suché 
suché 
suché 
suché, mokré, šamponování 
suché, mokré 
suché, mokré 
Turbokartáč
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Indikátor plnosti sáčků
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Indikátor zanesení filtru
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Soft Start
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
ne 
Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 26 hlasy, průměrně 4.6 z 5

Když potřebujete opravdu kvalitní vysavač, který si poradí nejen s prachem, ale také hoblinami, třískami, olejem a dalšími extrémními nečistotami, vsaďte na průmyslový vysavač. Průmyslové vysavače nejsou žádné princezny, se kterými byste běžně vysávali v obýváku a v ložnici, ale robustní chlapíci, kteří si poradí i s nehostinným prostředím. To znamená, že je můžete vzít na velké haly, plochy s kobercem, do garáže nebo do dílny či k jinému pracovníku využití.

Průmyslové vysavače jsou mnohem odolnější, než klasické, od toho se ale také odvíjí jejich cena. Prodávají se v několika velikostech, kdy byste u výběru měli zohlednit, kam je s sebou vezmete, co a kde s nimi chcete vysávat a také, jak často to budete dělat. V případě, že průmyslový vysavač využijete jen několikrát do měsíce, pak zvažte menší velikost, pokud budete s nimi pracovat denně nebo prostě velmi často, vyplatí se vám větší průmyslový vysavač.

Co by měl umět průmyslový vysavač

Základním požadavkem na průmyslový vysavač je ochrana motoru a také výstupní filtr. Průmyslové vysavače lze pořídit v prachové i bezprachové podobě, záleží na vás, kam jej budete využívat. Kromě toho je důležité, že si zvládnou poradit jak s prachem a vysáváním jakéhokoliv povrchu, tak s rozlitými tekutinami. V podstatě by se dalo říct, že kvalitní a spolehlivý průmyslový vysavač byste mohli vzít i na vysávání zahrady, takový by to měl být pořízek.

Navíc některé modely nabízejí i speciální odsávání chemikálií nebo toxického odpadu. Průmyslové vysavače by samozřejmě měli obsahovat regulaci sacího výkonu, abyste si mohli vše nastavit podle charakteristiky plochy a nečistot, na které jej chcete použít. Při výběru takového vysavače ale rozhodně promyslete také to, kolik peněz do něho můžete dávat na průběžnou údržbu.

Zatímco u některých stačí sem tam vyměnit sáček nebo očistit filtr, některé modely průmyslových vysavačů jsou mnohem náročnější.

TOPlist
TOPlist